Відкрили реєстрацію на ЗНО-2022: особливості й нововведення
Відкрили реєстрацію на ЗНО-2022: 1 лютого розпочалася реєстрація на ЗНО 2022. Розповідаємо, скільки вона триватиме і як зареєструватись, які предмети і кому обов’язково складати, який буде графік тестів і скільки предметів можна скласти безоплатно — вся інформація з офіційних джерел.
Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме до 9 березня.
Як зареєструватись на ЗНО
Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, потрібно створити реєстраційну картку. Для цього слід підготувати одну фотокартку розміром 3×4, що відповідає досягнутому віку, і зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові (за наявності)). Випускники минулих років, окрім копії паспорта, мають зробити копію свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.
Особливу увагу під час створення реєстраційної картки учасникам, які у поточному році завершують здобуття загальної середньої освіти, варто звернути на вибір предметів ДПА та ЗНО. Їм треба вибрати чотири предмети для проходження ДПА і позначити, чи бажають вони отримати з них результат за шкалою 100?200 балів. За потреби можна вибрати ще й п’ятий предмет для проходження ЗНО. Випускники минулих років вибирають навчальні предмети лише для проходження ЗНО.
Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому навчається учень/студент.
Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Обов’язкові навчальні предмети
Для тих випускників, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковим є проходження ДПА у формі ЗНО із чотирьох навчальних предметів:
українська мова або української мова і література;
математика;
історія України або іноземна мова — за вибором;
один з навчальних предметів за вибором (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Докладно про рівні тестів і оцінювання ДПА залежно від рівня, на якому предмет вивчався, за посиланням.
Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Безоплатні і платні тести
ЗНО буде проведено з 13 навчальних предметів. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти.
Той, хто бажатиме скласти понад п’ять навчальних предметів, зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.
Вартість:
іноземна мова (англійська, німецька, іспанська або французька) — 789 грн,
інші навчальні предмети (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) — 354 грн.
Сертифікати ЗНО минулих років для вступу у виші цього року
У 2022 році під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЗНО 2019–2022 років.
Випускники минулих років під час вступу до закладів освіти у 2022 році можуть комбінувати сертифікати ЗНО 2019–2022 років.
Графік ЗНО
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року проходитиме з 23 травня до 17 червня. Тестування відбудуться за таким графіком:
фізика — 23 травня;
хімія — 26 травня;
українська мова, українська мова та література — 31 травня;
математика, математика (завдання рівня стандарту) — 3 червня;
іспанська, німецька, французька мови — 6 червня;
англійська мова — 7 червня;
історія України — 10 червня;
географія — 14 червня;
біологія — 17 червня.
Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено до 30 червня на інформаційних сторінках учасників тестування.