Ці поради допоможуть вам зберегти гарний настрій і здоров'я зимою: зміцнюємо психіку і організм
Зимовий період часто провокує погіршення настрою у людини та психічні розлади. Виною тому стає відсутність сонця, затяжні свята, обмеження фізичної діяльності та нестача вітамінів.
Фахівець Mental Daily дали поради про те, як зберегти гарний настрій, вберегти психіку та здоров'я у зимовий період.
Будьте активними
Зима обмежує активність людини та замість довгої прогулянки на свіжому повітрі хочеться залізти у плед та дивитися фільми. Але фізичні вправи дуже важливі в зимовий період.
Це можуть бути регулярні походи до спортзалу, плавання у басейні, тренажерка або звичайне тренування вдома.
Ці методи допоможуть вам покращити та зберегти своє самопочуття. Регулярна фізична активність, за словами медиків, допомагає знизити ризик розвитку діабету, гіпертонії, тривожності та депресії.
Також фізична активність дуже важлива для роботи пам'яті – щоденні вправи допомагають стимулювати роботу мозку і у молодих, і літніх.
Розвивайте стійкість
Низька стійкість організму часто пояснюється нездоровим самопочуттям, а це веде до ризику стресів та проблем психічного здоров'я.
Як показують дослідження, розвиток стійкості допомагає покращити загальне задоволення від життя та благополуччя.
Розвивати стійкість допомагає вироблення та реалізація здорових емоційних, духовних, фінансових, професійних та соціальних звичок.
Зміцнити стійкість допоможе також зміна способу життя та перерви у звичних графіках.
Достатній сон
Хороший сон - залог фізичного та психічного здоров'я, особливо взимку. Шлюб сну підвищує ризик розвитку гіпертонії, діабету та серцево-судинних захворювань.
Також постійний недосип призводить до стомлення, тривожності, депресії та безсонні.
Як стверджують медики, середня рекомендована тривалість сну повинна становити 7-8 годин на день. Уникнути проблем зі сном уночі вам допоможуть такі поради:
- Ляжте спати та прокидайтесь в одну і ту ж годину
- Не змінюйте свій графік засипання і підйому у вихідні дні
- Годину або два перед сном використовуйте для розслаблення
- Уникайте яскравого світла за годину до сну
- Не їжте нічого за годину-дві до сну
Соціальна підтримка
Соціальні зв'язки мають велике значення для самопочуття та настрою людини. Дуже важливо проводити час із сім'єю, друзями, рідними та близькими.
Як показують дослідження, проведення якісної години з близькими допомагає покращити самопочуття та посилити відчуття счастья. Спілкування з собі подібними допомагає знизити ризик розвитку захворювань та рівень стресу.