Поради психолога, як уникнути насильства в сім?ї
Поради психолога, як уникнути насильства в сім´ї
1. Проаналізуйте ситуації, в яких виникає загроза насильства. Наприклад, чоловік після отримання зарплати приходить додому не в гуморі, ви починаєте сварити його, і отримуєте у відповідь синці. Постарайтеся уникати вибухонебезпечних ситуацій.
2. Будьте дуже обережні й помірковані із людиною у стані алкогольного та наркотичного сп´яніння. Така людина знаходиться у стані зміненої свідомості, у неї підвищена самооцінка, вона схильна виявляти агресію у словах чи діях. На ґрунті сварок та зловживання спиртним часто виникають алкогольні психози – ця людина може зробити те, про що в адекватному стані дуже шкодуватиме.
3. Якщо ситуація йде до сварки, спробуйте перевести розмову на іншу тему.
4. Краще обговорюйте проблеми після того, як людина вийде із стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
5. Якщо ваш чоловік, батько чи будь-який родич б´є вас (це може бути будь хто з сім’ї), не замикайтеся в собі. Не ховайте синців. Звісно, нерозумно давати привід для пліток. Краще довіртеся найкращому другу чи подрузі, розсудливому колезі по роботі, або безпосередньо священнику, психологу, психіатру, соціальному працівнику. Можливо, навіть доречно викликати дільничного, якому ви довіряєте.
6. Якщо ваш батько чи вітчим переслідує вас – не бійтеся його погроз чи маніпулятивних слів, що він вас більше не любитиме. Скажіть у відповідь, що поскаржитеся мамі, впливовій людині чи навіть заявите в поліцію, якщо він не припинить домагань.
7. Пам´ятайте, що сім´я – це чи не найважливіше в житті, тиха гавань під час життєвих штормів. Людина завжди потребує сімейної підтримки. Тому робіть все, щоб зберегти родину, спокій та затишок у ній.