для людей з порушеннями зору
Хотінська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
Хотінської селищної ради Сумського району Сумської області

Поради батькам

Дата: від до Скинути

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці. Згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років. Відповідальність за порушення законодавства: 1. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ. Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 грн). За повторне порушення протягом року – від 850 грн до 1700 грн. 2. Закон України «Про охорону дитинства»: Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини. Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

11:49 19.05.2021

Звернення до батьків

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області звертається до мешканців Сумщини, особливо до батьків.    Найчастіше біда трапляється тоді, коли малечу залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.     Незабаром канікули. На жаль, вони не завжди минають без нещасних випадків. Пустощі з вогнем, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.      Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду. Виховуйте у них культуру безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, побутовими приладами. Роз’яснюйте правила відпочинку в лісі, на водних об’єктах та як діяти в екстремальних ситуаціях. Пам'ятайте, що безпека наших дітей, в першу чергу, залежить від нас самих!

11:23 10.06.2020