Про роботу групи продовженого дня в І семестрі 2020-2021н.р.

Дата: 08.01.2021 19:37

У школі працюють дві групи продовженого дня.

Групи продовженого дня організовуються для соціального захисту учнів і забезпечують умови для проведення позаурочної діяльності з ними.

Завдання групи продовженого дня:

• забезпечити безпечне і комфортне перебування учнів у школі в позаурочний час;

• організувати гармонійний розвиток особистості учня з урахуванням вікових особливостей молодшого школяра, інтелекту та інтересів кожної дитини;

• створити умови для досягнення оптимального рівня вихованості учнів.

Основні напрямки діяльності ГПД:

• фізкультурно-оздоровча робота;

• моральне і правове виховання;

• громадянське та патріотичне виховання;

• естетичне та екологічне виховання;

• культурно-просвітницька робота;

• розвиток національно-культурних традицій;

• екскурсійно-туристична робота;

• профілактика правопорушень та злочинів серед неповнолітніх;

• взаємодія з установами додаткової освіти та культури;

• соціологічні та психолого-педагогічні дослідження з питань виховання учнів, виявлення та оцінка рівня їх вихованості та ін.

Під час роботи ГПД учні відпочивають на свіжому повітрі (активний відпочинок), харчуються, виконують домашні завдання (самопідготовка) і беруть участь у різноманітних виховних заходах.

Під час спортивної години діти  розучують комплексизагальнорозвивальних вправ, різноманітні рухливі ігри, не забуваючи при цьому про дотримання правил ТБ. Під час самопідготовки учням надається консультаційна допомога, проводяться індивідуальні форми роботи. З метою формування загальнонавчальних умінь та навичок організовуються дидактичні ігри, вправи з усного рахунку, вправи на редагування, відгадування загадок, удосконалення навичок виразного читання. Велика увага приділяється виробленню санітарно-гігієнічних навичок.

Також проводилася різноманітна робота, що сприяла всебічному вихованню дітей. Наприклад, бесіди «Україна – милий серцю край», «Державні символи України», тематичні вікторини, заходи етичного виховання «Що означає бути ввічливим», «Хто Незнайко за столом», «Вихідний у колі сім’ї», «Кого б я запросив у гості?», пізнавально-розважальні заходи «Як боротися з лінощами», «Буду гідним скрізь і всюди, щоб нести вам радість, люди», різноманітні конкурси.

Діти залюбки відвідують медіацентр, музейні кімнати.