Краєзнавчий музей ім. Генадія Петрова

Дата: 13.01.2021 09:24

В стінах нашої школи працює краєзнавчий музей ім. Г.Петрова, засновником якого був видатний краєзнавець, вчитель історії Хотінської спеціалізованої школи Литвин Микола Іванович. Засновано музей в 1977 році.

За багато років зібралася значна кількість дорогоцінних історичних документів, матеріальних цінностей, які розповідають про Хотінський край. У музеї зберігаються документи про заснування селища полковником Сумського слобідського полку Герасимом Кондратьєвим. Великий інтерес викликають у відвідувачів експонати про один з найвідоміших маєтків кінця XVІІІ-початку ХІХ століття – «Строганівський маєток». В музеї експонуються матеріали про перебування в Хотіні видатних людей того часу – художників зі світовим ім`ям: І.М. Крамського, Ф.О. Васильєва, засновника Харківського університету В.Н. Каразіна, письменників: В.І. Туманського, Ф.М. Глінки.

Чільне місце відведено в музеї періоду Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, голодомору 1932-1933 років, прославленим жителям Хотіні, учасникам Анти терористичної операції нам Сході.

Ці матеріали знайшли своє місце на стендах музею.