Методична робота

Звіт методичної роботи Хотінського ліцею Хотінської селищної ради Сумського району Сумської області за 2022/2023 навчальний рік

Відбір підручників для 7 класів НУШ: алгоритм дій закладу освіти

У лютому 2024 року стартує І етап конкурсного відбору підручників (крім електронних) для 7 класу Нової української школи, що можуть видаватися за кошти державного бюджету. Цей процес потребує ретельної уваги та обґрунтованого підходу, адже від нього залежить якість та ефективність навчальних матеріалів, які отримують учні. Аби допомогти освітянам упорядкувати цю роботу, наша команда опрацювала низку нормативних документів та підготувала декілька порад щодо підходів до вибору підручників.

11:34 10.02.2024

Особливості виставлення оцінок в 5-х класах за новим Державним стандартом базової середньої освіти НУШ

Закінчення семестру не за горами. Саме час поговорити про те, як правильно виставляти підсумкові та семестрові оцінки і заповнювати класні журнали за вимогами НУШ. Пропонуємо короткий огляд основних положень, які допоможуть упорядкувати сторінки класного журналу тим, хто в цьому навчальному році почав працювати в 5-х класах за новим Державним стандартом базової середньої освіти НУШ. У матеріалі зібрали всі особливості виставлення оцінок у різних освітніх галузях.

19:43 27.12.2023

Алгоритм проведення уроку для учнів з ООП. Успішне інклюзивне навчання, що повинен знати вчитель

Включення кожної дитини з особливими освітніми потребами до навчання та гнучкість дидактичних підходів є основними цілями та завданнями інклюзивної освіти. Чітко побудована структура уроку, конструктивна взаємодія вчителя та школярів дозволяє педагогічному процесу проходити ясно, виразно та ефективно. Як спланувати якісний урок і сприяти формуванню пізнавального інтересу учнів? Про це і поговоримо!

22:16 20.08.2023

ЯК ОФОРМИТИ СВІДОЦТВО ПРО ДОСЯГНЕННЯ ДЛЯ 5-6 КЛАСІВ НУШ – МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

На кінець навчального року учням 5-6 класів, які навчалися за програмою Нової української школи, учителі мають видати свідоцтва досягнень. Для багатьох освітян це буде перший досвід створення такого документу для школярів і школярок базової середньої школи.

22:06 31.05.2023

Навчання й оцінювання дітей, які перебувають за кордоном

Міністерство освіти і науки України запропонувало школам методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в умовах воєнного стану. Документ містить роз’яснення щодо принципів забезпечення безперервності здобуття освіти дітьми, які перебувають за кордоном або належать до категорії вимушено переміщених осіб, проведення їх оцінювання, нюансів щодо питань зарахування та переведення таких учнів, отримання ними документів про освіту.

20:01 20.05.2023

Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?

Навчання впродовж життя – одна із ключових компетентностей, яка має бути сформована в учнів. я. Утім два роки карантинних обмежень та повномасштабна війна з майже тотальною дистанційкою оголили проблему із розвитком цієї компетентності у дітей. Простими словами – діти не вміють вчитися.

12:02 17.12.2022